НОВИНИ

23.03.2018
22.03.2018
21.03.2018
20.03.2018
19.03.2018
16.03.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Фірташ і «Свобода»

18 Вересня 2013

йййОсновний фінансист ВО «Свобода», виявляється, тісно пов’язаний із газовим мільярдером Дмитром Фірташем.

Документально підтверджені стосунки нардепа від “Свободи” Ігора Кривецького з Дмитром Фірташем, які нам вдалося виявити, датуються 2010 роком, коли Ганна Кривецька, мати Кривецького, увійшла до складу засновників ТОВ «КАН», якому належить ТРЦ «Арена-Сіті» – один із найдорожчих торгово-розважальних центрів, що розташований у центрі Києва, на Бесарабці.

Очевидно, що 66-річна пенсіонерка, яка живе у с. Мохнате Турківського району Львівської області, є лише номінальним співвласником ТОВ «КАН». Їй належить 5%, решта 95% – ТОВ «Передові технології плюс», заснованому у 2004 році кіпрським офшором BOVALON Investments Limited.  

Згідно з випискою з кіпрського реєстру прав власності засновником і власником 100% компанії BOVALON Investments Limited є Group DF International Real Estate Ltd, що входить у групу компаній Дмитра Фірташа Group DF.

Bovalon_DF

«Передові технологій плюс» стали першою компанією Фірташа, яка почала працювати на ринку елітної нерухомості. У 2007 році ця компанія купила половину 31-поверхового бізнес-центру «Парус» у центрі Києва. Того ж року «Передові технології плюс» придбала ТОВ «КАН», якому належить ТРЦ «Арена-Сіті». Для цього компанії навіть довелося отримувати дозвіл Антимонопольного комітету України.

Діяльність ТОВ «Передові технології плюс» є більш ніж успішною – згідно з висновками аудиторів , у 2012 році чистий прибуток компанії перевищив 706 млн грн.

Згідно з тим же аудиторським звітом, станом на 1 січня 2013 року участь «Передових технологій плюс» у капіталі ТОВ «КАН» складає понад 214,4 млн грн. Якщо виходити із розподілу часток між «Передовими технологіями» і Ганною Кривецькою, то участь 66-річної пенсіонерки з гірського села на Львівщині у капіталі ТОВ «КАН» становить близько 11,3 млн грн.

 Infografica 1

Варто зазначити, що «КАН» безпосередньо не займається здачею в оренду площ ТРЦ «Арена-Сіті». Ще у березні 2007 року ця компанія майже всю наявну площу торгово-розважального центру (13305,3 кв.м.) передала в оренду ТОВ «Арена-Сіті», яка і зайнялася подальшою суборендою. Причому ТОВ «Арена-Сіті», згідно з договором, платила за місячну оренду $10-15/кв.м., тоді як, скажімо, парфумерний магазин «Брокард Україна», розташований на першому поверсі «Арени-Сіті» – понад $100/кв.м.

Кривецький і Фірташ

41-річний Ігор Кривецький, який у 2012 році пройшов за списком націоналістів до Верховної Ради, є головою Економічної ради ВО «Свобода» – головного партійного органу, відповідального за фінансування партії. Прізвище Кривецького як одного із головних фінансистів «Свободи» неодноразово озвучував її лідер Олег Тягнибок.

Кривецький і справді небідний чоловік. У Львові йому належить нічний клуб і кілька ресторанів, а також велика база відпочинку за містом. Його декларація про доходи, опублікована на сайті Верховної Ради, свідчить у 2012 році сукупний дохід родини Кривецького склав близько 3,5 млн. грн.

Втім, фінансування парламентської партії, якою є «Свобода», вочевидь, потребує значно більших коштів.

Олег Тягнибок неодноразово спростовував чутки про причетність Дмитра Фірташа до фінансування «Свободи». Однак документально підтверджена участь у спільному бізнесі Кривецького і Фірташа змушує скептично ставитися до таких заяв.

Який інтерес Фірташ, один з найбагатших людей України, може мати у «Свободі»? До того ж репутація Кривецького як бізнес-партнера є, м’яко кажучи, не дуже доброю – його, зокрема, неодноразово, згадували у ЗМІ в контексті львівського кримінального світу.

Одним із пояснень може бути спротив Фірташа реалізації проектів видобутку сланцевого газу в Україні – людині, яка заробляє на природному газі це ні до чого.

«Свобода», як відомо, активно виступає проти видобутку сланців, зокрема, активно протидіє спробам компанії Chevron розпочати видобуток на Олеському родовищі, розташованому у межах Львівської та Івано-Франківської областей. За твердженням «Експресу», Chevron запропонували заплатити $450 млн за «дозвіл» видобувати тут сланцевий газ без зайвих політичних ускладнень. Гроші нібито мали надійти на Кіпр, на рахунок BOVALON Investments Limited, яка, як тепер виявляється, належить Фірташу.

Тобто, якщо проект не можна зупинити, то на ньому принаймні можна спробувати заробити?

Наталя Онисько

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , , , ,

 • совість

  Дуже Доброго дня! Скажіть будь ласка, навіщо ви це робите? Навіщо топити єдину нормальну ПРОУКРАЇНСЬКУ партію, яка хоть щось намагається зробити сьогодні, щоб врятувати ситуацію, витягти нашу країну із глибокої прірви??? НАВІЩО? Це називається єдиним словом- ЗРАДНИЦТВО!!! І ГОРІТИ ВАМ У ПЕКЛІ І ВАШИМ ДІТЯМ, ЯКЩО ВИ НЕ ВИБАЧИТЕСЯ ЗА СВОЮ БРЕХНЮ!!!

  • реаліст

   Ти спотворена “совість”, бо “Свобода” діє нечесно, займається маніпуляціями, грузне в корупції та схожа стає на секту, де кожне слово лідера “непомильне”. Це абсурд!!! Протри очі. це “свобода” зрадила ідеали здорового націоналізму, принципи моралі-духовності.

   • Олег Кубіцький

    за 5 років панування у Тернополі, свободівці розікрали все, що можна було вкрасти і , що не можна було теж! Тернопіль тепе став непридатним для життя і вимагає мінімум декількох рдесятків років відбудови

  • serg

   а если не брехня? вибачатись, уже вам прийдется. нету там проукраинских партий. ни одной. прозрейте уже наконец. проукраинская партия начинается прямо с вас, с вашего дома или квартиры.

   • Олег

    Неужели кто-то сомневался, что тягныбоковские укронацики порождены и финансируются криминальным капиталом? Это же классическая схема приведения к власти фашизма.

    • Олег Кубіцький

     Москальська мова – головний важіль приведення до влади москальського нацизму

  • NashiGroshiLviv

   Тобто якщо партія проукраїнська, то може чинити усе, що завгодно? Навіть протизаконні речі?;)

  • NashiGroshiLviv

   Ми даємо інформацію, бо це наша робота, ми журналісти. Якщо ця інформація, на вашу думку, підриває віру у партію, то до чого тут ми? Вам слід адресувати своє обурення партійним діячам, а не журналістам. Бізнес-зв’язки одного із нардепів «Свободи» з Фірташем – доконаний факт, підтверджений документально. А як це впливає на ваші політичні переконання – це ваша особиста справа. Ми ж не ображаємо виборців «Свободи» )

  • alex

   а що ви бачите проукраїнського в свободі?

  • Олег Кубіцький

   А СОВІСТЬ НЕ ЗВЕРНУЛА УВАГУ, НА ТЕ, ЯК АКТИВНО СВОБОДА ВИСТУПАЛА ПРОТИ ВИДОБУВАННЯ СЛАНЦЕВОГО ГАЗУ, КОТРИЙ МОЖЕ СТАТИ ДЛЯ УКРАЇНИ ПАНАЦЕЄЮ У ЗВІЛЬНЕННІ З ГАЗОВОГО РАБСТВА МОСКАЛІВ

 • Jarii Svarg

  Ось він, нарешті, націоналізм з людським обличчям. Вибачте – з пузом,
  якого всі так довго чекали! Партія розвивається. Працює над своїм
  іміджем. Прагне осучаснити і творчо розвинути знаменитий вислів Степана
  Бандери: «Наша влада буде страшною!» Скільки разів пригадували
  націоналістам цю необережну фразу. І вони не знали, що відповісти. Але
  тепер ВО «Свобода» може з повним правом заперечити: «Не бійтесь! Наша
  влада буде смішною!»

  Точнісінько такий же, як 60- річний Святослав Михайлович Ханенко
  без трусів – колишній заступник міністра охорони здоров’я, колишній
  нашоукраїнець, а тепер свободівець (сподіваюся, активний!), який зняв з себе останню сорочку для того, щоб у партії були гроші на бензин
  для того дорогущого джипу, на якому їздить її вождь. Мені не хочеться
  вірити, що Святослава Михайловича сфотографувала інтимна подруга, а
  потім виклала скандальний знімок в інтернет. Така думка просто не
  вкладається в голові. Звичайно ж, це «операція» спецслужб! Підступна.
  Глибоко продумана. Можливо, за нею навіть стоїть НКВС. Я навіть
  здогадуюсь, на кого воно працює – на Віталія Кличка, завдання якого –
  переконати Тягнибока в необхідності єдиного кандидата від опозиції (тобто Кличка) вже в першому турі.

  А тепер без жартів. Виваливший свій сором член «Свободи» з
  гетьманським прізвищем Ханенко – це майбутнє партії, якщо вона терміново
  не почне боротися з почавшимся розкладанням у своїх лавах. Спокуса
  владою і багатством виявилась для ультранаціоналістів занадто сильною.
  Хочеться погуляти. Розслабитися. Отримати від політичного життя
  задоволення. Але коли той же Тягнибок виправдовується, що їздить на
  дорогому джипі тому, що це його партія так ЗАХОТІЛА, мені хочеться
  запитати його: « Якщо партія захоче, щоб ви їздили на волах, ви так само
  залюбки виконайте її бажання?»

  • Олег Кубіцький

   “Доля” в біснесі , це по суті справи фінансування, тобто пан не бачить нічого поганого у фінансуванні вбивства наших дітей, хоча вбивство українців у зоні АТО, на сьогоднішній день , через ” Держінформ,юст” і Непана Дерев,янка, фінансує кожен громадянин України, починаючи від народження і закінчуючи смертю, тобто українці, на сьогоднішній день, знищують самі себе

 • demon4ik

  Не розумію, що тут такого.. Я теж націоналіст і теж займаюсь своєю справою. І в мене теж є партнери, які мають українофобські погляди, але я вимушений з ними працювати, інакше не працював би взагалі..

  • Каа

   Да нет, Ты не “націоналіст”, Ты лицемер.

   • Олег Кубіцький

    Ународі кажуть – курва, по суті справи курвами є всі працюючі люди, але лягати під ворога під час війни – це вже зрада, або колаборація, як кому зручно!

  • Підтримую demon4ik. Не бачу нічого смертно гріховного у існувані долі в бізнесі яким через дві фірми і далі через офшор володіє олігарх. Усі на Україні так чи інакше перетинаються і ділять прибутки з олігархами. А Кривецький має всьоголиш 5% долю. По логіці чистоплотності неторкання до олігархів доведеться оголосити зрадниками усіх хто пішов до них на заводи працювати, а що вже казати про заробітчан які їдуть в Росію? Люди шукають прожитку і заробітку – головне щоб не зраджували при цьому Батьківщину і свій Народ.

 • Shostak

  Щось я в публікації не побачив «Документально підтверджені стосунки нардепа від “Свободи” Ігора Кривецького з Дмитром Фірташем, які нам вдалося виявити, датуються 2010 роком, коли Ганна Кривецька, мати Кривецького, увійшла до складу засновників ТОВ «КАН», якому належить ТРЦ «Арена-Сіті» – один із найдорожчих торгово-розважальних центрів, що розташований у центрі Києва, на Бесарабці.» Виявили, покажіть. Я бачу тільки випискою з кіпрського реєстру прав власності та картинку, куди можна вписати чиє завгодно ім´я

  • Ховрах

   а по лінках піти не пробували? :)) До того ж, взяти витяг з держреєстру про засновників ТОВ “КАН” може будь-хто і у будь-якому місті України. Не пошкодуйте 63 грн. – будете мати власний документ 🙂

   • Володимир

    по лінках ходити це журналісти мають і вже якщо публікувати статтю то не полінуватися і додати скан отого витягу з держреєстру, – щоб мати тверді докази тої інформації про яку пишуть! … А читачі мають прочитати, переглянути документи і зробити висновки. Документів і доказів що фірташ фінансує я не бачу. Є тільки СУМНІВИ і ПРИПУЩЕННЯ журналістки що тих грошей, які дає Кривецький, є мало. А хто сказав що це ЄДИНИЙ спонсор партії ????

   • Володимир

    Друге, – де докази про вимагання 450 млн. грн ??? диктофонний запис, запис прихованої камери ??? А може вони вимагали 685 млн. грн.??? посилання на інше брехливе джерело – не підходить!!! Спитайте у того “Експреса” чи вони мають тверді докази про 450 млн. ???

    Третє – “Гроші нібито мали надійти на Кіпр” – у вас Наталя Онисько є докази, чи це баба бабі казала ??

    За твердженням моєї сусідки НІБИТО Наталя Онисько пише заказні статті без доказів, і за це їй платить партія районів.

    • Олег Онисько

     Володимир, ви неуважно читаєте – не 450 млн. грн., а $450 млн. ) І за підтвердженням цієї інформації вам слід звертатись до “Експресу”, який і оприлюднив її – може у них справді є записи прихованих камер )))

     Замітка “НГ.Львів” присвячена зв’язку Кривецький-Фірташ, не більше. Вчора ВО “Свобода” офіційно підтвердила це зв’язок, хоч і заперечує, що це якось впливає політичну діяльність партії.

     І ще – раджу не переходити на особистості, інакше будете забанені

     • Володимир

      Шановний Олеже, суть не в гривнях чи доларах, ви є журналістами тож перш ніж про щось писати Ви повинні (а не я) перевірити інформацію.

     • Олег Онисько

      Так перевірили ж, усі документи по інфі НГ.Львів є. А “Експрес” свою голову на плечах має ))

 • Ігор

  Свобода вже давно сидить на фінансовій гонці у влади і олігархів..Тільки щирі українці цього не помічають.Тому що перший фашист говорив..Друзям все, ворогам закон

 • Наталя Онисько пише:
  “Одним із пояснень може бути спротив Фірташа реалізації проектів видобутку сланцевого газу в Україні – людині, яка заробляє на природному газі це ні до чого.”

  Свобода немає ваги щоб вплинути на це рішення. Фірташ – це Партія Регіонів, там домовитись йому легше та й все одно прийдеться.

 • Учора Наталая Онисько брала участь у прогармі ЗІК-у “люстрація” по темі сланцевого газу.

  Пані Наталя твердо переконана в існувнані впливу Фірташа на партію Свобода і її позиції по газу. Наскільки я зрозумів з її слів, вона немає достатіх прямих доказів, але найбільш вірогідною версією для себе бачить саме фірташіську руку і лоббі по невидобутку сланцевого газу.

  Також їй здається що фірма КАН може використовуватись для фінансування партії Свободи, оскільки вона заробила мільярди маючи 4-х працівників.
  Другим аргументом Наталі є виключення можливості просто бізнес співпраці Кривецького(5%) і фірми Фірташа(95%), що вона нераз заперечила Сех додаючи що Кривицькі купили її пізніше за Фірташа.

  Згоден що підозрілим є отримання 5% долі в бізнесі Фірташа. Але як казала сама Наталя ця доля була куплена десь у 2008, а в 2010 перед виборами Кривецький переписав її на матір. Чи знав Кривецький у 2008 що буде депутатом Верховної Зради? Навіщо Фірташу купувати 5% долею ще необраного депутата? Можливо 5% отримано взамін за долю Кривецького в іншому бізнесі.

  Не зрозуміло також навіщо Фірташу блокувати сланцевий газ через Свободу, маючи прямий вплив на Уряд і Партію Регіонів? Кому, кому, а йому відомо що ніякі місцеві ради не зупинять мільярдної угоди освяченої на рівні Уряду.

  Вірно одне – чому сам Кривецький мовчить і не коментує нічого?

 • Vadim Yahnich

  Фу, дешевый трюк власти . Это уже не ново . Скорее БПП+жОпоблок , понял , что тюрьмами ни “Свободу ” , ни ПС хрен испугаешь , и даже наоборот , рейтинг подняли , а себя опустили. Решили вернуться к старым методам. Да , кстати , а ни кто не забыл , что Фирташ с Порошенком тоже компаньон , выходит , что ” Свобода ” заодно с этими типами. Какая то не увязочка выходит.
  Ну а о том , что “Свобода” протеже Путина , это тоже скоро по кругу повторится. А воры в законе финансируют ” Свободу”, да и как рассказывает авторитет , со всеми подробностями и сумами , бери и сади рассказчика , но ни кто , даже угол. дело не открывает.
  Ох и боится же Порошенко ” Свободу” , даже за Ю.В. Тимошенко не кроет.
  А В ЗАГАЛІ , ЦЕ БРУДНО І ГИДКО , ВЛАДА СЛАБКА І КРІМ ПОМИЙ НЕ МОЖЕ НІ ЧОГО ПРОТИСТАВИТИ. А ЩЕ Й ЗА НОВИМИ ТАРИФАМИ МИ ЩЕ НЕ ПРОПЛАТИЛИ. ЩО БУДЕ ЗА МІСЯЦЬ ДРУГИЙ.

НАШІ ГРОШІ

23.03.2018
22.03.2018
21.03.2018