НОВИНИ

23.02.2018
22.02.2018
21.02.2018
20.02.2018
19.02.2018
16.02.2018
Всі новини »

ТЕГИ

ДОКУМЕНТИ

Голова фракції «Свобода» у Дрогобицькій міськраді двічі продав земельну ділянку, за яку так і не заплатив місту

09 Квітня 2013

Дрогобицькій міській раді у судовому порядку не вдалося розірвати договір іпотеки між колективним підприємством «Троянда» та Дрогобицькою філією ПрАТ «Укрінбанк». Господарський суд Львівської області своїм рішенням від 2 квітня 2013 року відмовив у задоволенні позову Дрогобицького міжрайонного прокурора в інтересах Дрогобицької міськради. Предметом застави у даному договорі є земельна ділянка площею 1,8 га в «ближньому центрі» міста, яку мерія продала п’ять років тому, але досі не отримала за неї всіх грошей.

Основним власником КП «Троянда» є Олег Хрущ, депутат Дрогобицької міської ради, голова фракції «Свобода». Статутний фонд підприємства становить 500 059 гривень. З них 500 тис. грн – доля Олега Хруща, а 59 гривень – внесок ще чотирьох засновників.

Колективне підприємство «Троянда» 30 жовтня 2008 року уклало з містом угоду про придбання земельної ділянки в Дрогобичі на вул. Тарнавського, 33, площею 1,8 га  за 2,2 млн грн. Підприємство заплатило 429 тис. грн, а решту суми – 1,8 млн грн – повинно було сплатити протягом року рівними платежами по 143 тис. грн щомісяця.

Проте умов договору підприємство не виконало. 4 листопада 2010 року мерія через суд звернулася з вимогою сплати заборгованості. Судові засідання відкладались досить довго і з різних причин, але 15 лютого 2011 року Господарський суд Львівської області виніс рішення про стягнення суми заборгованості і пені за протерміновані платежі. КП «Троянда», згідно з рішенням суду, повинно було заплатити в міській бюджет 1,07 млн грн.

За словами Олега Хруща, його підприємство має невелику заборгованість перед містом. У коментарі «Н.Г. Львів» він заявив, що сплачено дві третини від суми угоди. Точної суми заборгованості він не знає, оскільки цими справами займався не він, а директор.

Цікаво, що на момент, коли мерія звернулась до суду, ділянка вже фактично не належала КП «Троянда», оскільки була в заставі в «Укрінбанку». Іпотечний договір було укладено 20 жовтня 2010 року.  Сума кредиту, яку отримав Олег Хрущ під заставу ділянки, звичайно, комерційна таємниця. Але перед тим, як передати її в іпотеку, він її продав.

Точніше підписав угоду, що продасть. Ця оборудка була здійснена менше, ніж через місяць після укладання договору з містом. 21 листопада 2008 року КП «Троянда» укладало угоду з трускавецькою фірмою «ВІК» про те, що через рік укладуть основний договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 1,8 га за адресою м. Дрогобич, вул. Тарнавського, 33. Сума угоди – 2,2 млн грн.

А 1 липня 2011 року «ВІК» подає до суду на КП «Троянда». У судовому засіданні встановлюють, що в якості оплати за об’єкт нерухомого майна, що є предметом попереднього договору від 21 листопада 2008 року, ТОВ «ВІК» перерахувало КП «Троянда» 2,93 млн грн, що підтверджується платіжними дорученнями. Відповідач також визнає претензії. Суд прийняв рішення на користь позивача.

У коментарі «Н.Г. Львів» Олег Хрущ, заявив, що він не знає ніякої трускавецької фірми. Проте, з її співвласником, Іваном Єдинаком він мав би  бути знайомий. Адже Іван Єдинак, який також є директором ТОВ “ВІК”,  у 2010 році був членом ВО “Свобода”.

Наразі законність іпотечного договору підтвердив суд. У рішенні йдеться про те, що банк законно прийняв заставу, оскільки у підприємства був наявний державний акт про власність. Щоправда, проти посадових осіб міської ради, які видали даний державний акт про власність за відсутності повного розрахунку, 31 травня 2012 року була порушена кримінальна справа за перевищення посадових обов’язків. Однак у рішенні господарського суду цей факт ніяк не відображений.

ПОДІЛИТИСЯ В СОЦ. МЕРЕЖАХ

НАШІ ГРОШІ Друкувати Друкувати

Tеги | , , , ,

 • Pingback: “Свобода” тирити землю | НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ()

 • Pingback: “Свобода” тирити землю - Дрогобицький Портал()

 • Vitaly Petrivskij

  Голова фракції ВО “Свобода” може стати судовим рекордсменом

  Голова Дрогобицького осередку ВО «Свобода», керівник відповідної фракції у Дрогобицькій міськраді, який пройшов по партійному списку, Олег Хрущ готується до сумного рекорду. Він вже фігурує у чотирьох судових справах.

  Не встигло влягтися громадське обурення справою на кілька мільйонів гривень щодо земельних оборудок фірми Олега Хруща «Троянда», як депутат знову «прославився». 4 червня 2013 року Дрогобицький міськрайонний суд відмовився задовільнити позов до виконавчого комітету Дрогобицької міської ради громадянки Ярошинської І.І. У такий спосіб позивачка намагалась уникнути адміністративної відповідальності за порушення правил торгівлі алкогольними напоями. Суд, розібравшись в усіх хитросплетіннях справи, організованих О.Хрущем, відмовив у задоволенні її позовних вимог.

  Суть справи полягала в наступному: 14 лютого цього року І.Ярошинська здійснила продаж пляшки вина неповнолітньому мешканцю Дрогобича у магазині «Ельдорадо», який належить депутату О.Хрущу. Цим вона порушила правила торгівлі алкогольними напоями (Частина 2 Статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Порушення виявили працівники міліції. Незважаючи на шалений тиск з боку власника об’єкту торгівлі – О.Хруща та його політичних прихильників-інших депутатів міської ради від ВО «Свобода», правоохоронцям вдалося задокументувати зазначене порушення та скерувати матеріали для розгляду адміністративною комісією. За наслідками розгляду цих матеріалів було прийнято рішення визнати порушницю винною у вчиненні правопорушення та накласти штраф у розмірі 850 грн.

  Юристи визначають таке порушення преюдиціальним, тобто таким, що служить приводом для притягнення до відповідальності суб’єкта господарювання – підприємця Олега Хруща за порушення ліцензійних умов торгівлі алкогольними напоями. Зауважимо, що очолювані Хрущем депутати не посоромились відверто жартувати і кепкувати із судді. На запитання в залі суду, що вони робили на місці інциденту, один з депутатів ВО «Свободи», допитаний як свідок відповів: «Пили. Три в одному».

  Бажаючи уникнути цієї відповідальності та надалі, використовуючи ліцензію, заробляти гроші на продажі алкогольних напоїв та споювати неповнолітніх, О.Хрущ обрав тактику вигороджування своєї продавщиці. Під час розгляду справи він намагався переконати суд, що це він здійснював продаж і не алкоголю, а лише цукерок. Однак, матеріали справи, у тому числі надані стороною позивачки, вказують на інше. За підприємця-оборудника на судовому засіданні з’явилась уся фракція ВО «Свобода» Дрогобицької міської ради. Одні – в якості уболівальників, інші – у якості свідків.

  Варто зауважити, що на депутатів може очікувати партійне покарання. Адже, саме з ініціативи фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді було прийнято Комплексну Програму профілактики і запобігання поширенню пияцтва та алкоголізму серед населення Львівської області на 2011-2014 роки, де було чітко зазначено категоричне несприйняття продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. У рамках програми обласні депутати планували залучити до профілактичних заходів також і депутатів різних рівнів і представників політичних сил.

  То ж як пов’язати практичні дії окремих керівників та депутатів від ВО «Свобода» зі Статутними та Програмними деклараціями вищезгаданої партії?

  З повагою,
  Віталій Петрівський,
  Агенція незалежних журналістських розслідувань

НАШІ ГРОШІ

24.02.2018
23.02.2018
22.02.2018
21.02.2018